Przegląd prasy - Archiwum  
.
powrót, na dół
Bogdanka: emisja obligacji o wartości do 300 mln
Bogdanka podpisała z Pekao SA umowę dotyczącą programu emisji obligacji do kwoty 300 mln zł - poinformowała spółka w poniedziałkowym (23 września) komunikacie.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 24 09 2013 przez: gelen
Prezydencka ustawa krajobrazowa może zablokować budowę nowych farm wiatrowych
W ciągu kilku dni na firmy z sektora energetyki wiatrowej spadły dwa ciosy. Przedstawiony przez Ministerstwo Gospodarki zarys nowego systemu wsparcia dla odnawialnych źródeł energii (OZE) i propozycja prezydenckiej ustawy krajobrazowej mogą uniemożliwić budowę nowych farm.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 23 09 2013 przez: gelen
Polskie elektrownie węglowe zabijają 5400 osób rocznie
Greenpeace opublikował raport analizujący wpływ zanieczyszczeń emitowanych przez polski sektor energetyczny na zdrowie ludzi. Wyniki analiz są alarmujące! Emisje z polskich elektrowni i elektrociepłowni spalających węgiel powodują niemal 5400 przedwczesnych zgonów rocznie. Ekolodzy postulują zmianę struktury rynku energetycznego, tak by zmniejszyć udział węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii i zwiększyć efektywność energetyczną.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 23 09 2013 przez: gelen
Co dalej z energetyką?
W Polkowicach odbyło się V Forum Ekoenergetyczne. Rozpoczęło się ono wykładem prof. Krzysztofa Żmijewskiego z Politechniki Warszawskiej, pod tytułem: Reforma systemu wsparcia energetyki niskoemisyjnej w Polsce – możliwe kierunki działań. Aktualne trendy europejskie i światowe. Podczas forum zastanawiano się m.in. jakim kursem powinna podążać polska energetyka i jak może wyglądać przyszłość pod kątem odnawialnych źródeł energii.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 23 09 2013 przez: gelen
Wicepremier Piechociński: sektor energetyczny potrzebuje debaty wszystkich uczestników rynku
Dzisiejsza konferencja to jedno z najważniejszych wydarzeń branży paliwowej i energetycznej, które jest platformą wspólnej debaty sektora, administracji rządowej oraz przedstawicieli biznesu – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając Targi Nafta i Gaz 18 września 2013 r. w Warszawie.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 19 09 2013 przez: gelen
Energetab 2013: Nagrodzeni, wyróżnieni…
Rozstrzygnięty został prestiżowy konkurs ogłaszany corocznie podczas bielskich Targów Energetab 2013. Wystawcy zgłosili swoje najnowsze i najbardziej innowacyjne produkty. Do Komisji Konkursowej wpłynęły 53 zgłoszenia produktów. Poniżej prezentujemy listę medali i wyróżnień 26. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2013 .
Czytaj dalej
Napisany dnia: 19 09 2013 przez: gelen
Młody głos dla Europy Centralnej – pierwsze spotkanie młodych związkowców.
W dniach 6 – 8 września 2013 roku w Bratysławie, dzięki inicjatywie Fundacji im. Friedrich Eberta wspieranej przez trzy główne centrale związkowe: FZZ, OPZZ i NSZZ „Solidarność”, odbyło się inauguracyjne spotkanie działaczy związkowych z 6 krajów: Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier i Polski.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 19 09 2013 przez: gelen
Przewodniczący FZZ w Debacie Trójstronnej pod Sejmem
14 września 2013 r. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka był gościem programu "Debata Trójstronna" w TVP Info, która odbyła się w miasteczku związkowym w trakcie pikiety pod Sejmem. Mówił o lekceważeniu związków i ich postulatów przez Rząd, o braku zaufania do takiego dialogu, o wprowadzaniu społeczeństwa w błąd przez ministra finansów, którego przewidywania okazują się pomyłką. Jednocześnie okazuje się, że rację, np. co do poziomu bezrobocia czy dochodów budżetu miały związki zawodowe, ale niestety nie były słuchane".
Zaproszenia do Debaty Trójstronnej pod Sejmem nie przyjęli ani pracodawcy, ani stron rządowa. Obecni więc byli tylko szefowie trzech reprezentatywnych centrali związkowych: Tadeusz Chwałka (FZZ), Piotr Duda (NSZZ "Solidarność") i Jan Guz (OPZZ).
Napisany dnia: 18 09 2013 przez: gelen
Nowe rozwiązania dla OZE – konsultacje w MG
Ministerstwo Gospodarki przedstawiło propozycję nowego systemu aukcyjnego dla producentów energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Spotkanie z przedstawicielami branży, strony społecznej oraz ekspertów rynku, otworzył wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz 17 września 2013 r. w MG.

Wiceminister Pietrewicz podkreślił, że branża energetyczna rozwija się dynamicznie dlatego potrzebne jest stabilne prawo, które nie tylko ureguluje rynek, ale także pomoże realizować nowoczesne i wydajne projekty w sektorze. – Dlatego nowe rozwiązania w zakresie źródeł odnawialnych w pierwszej kolejności powinny wspierać sprawdzone technologie, które nie generują wysokich kosztów – powiedział.

Przypomniał także, że zgodnie z wytycznymi pakietu energetyczno-klimatycznego musimy wypełnić zobowiązania dotyczące udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej w perspektywie roku 2020. – Został on już wyznaczony na poziomie 19 proc i zapisany w „Polityce Energetycznej Polski do 2030 r.”. Powtórzyliśmy go też w „Krajowym Planie Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych” – dodał wiceminister.
Napisany dnia: 17 09 2013 przez: gelen
Banki nie chcą finansować energetyki węglowej
Miliony euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego przez lata trafiały na budowę niemieckich elektrowni węglowych. Takie preferencyjne pożyczki umożliwiłyby polskim inwestorom rozruszać spowolnioną kryzysem realizację nowych bloków energetycznych. Tak się nie stanie, bo wokół finansowania węglowej, czyli czarnej energetyki klimat zaczął się drastycznie zmieniać na gorszy.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 17 09 2013 przez: gelen

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Nastepna strona >>

powrót, do góry