Przegląd prasy - Archiwum  
.
powrót, na dół
DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik,
Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski,
Starosta Garwoliński Marek Chciałowski
oraz Wójt Gminy Garwolin Tomasz Łysiak
serdecznie zapraszają w dniu 25 sierpnia 2013 r. na
Dożynki Województwa Mazowieckiego
które odbędą się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych
im. Stanisława Staszica w Miętnem k/Garwolina
Czytaj dalej
Napisany dnia: 22 08 2013 przez: gelen
Posiedzenie Prezydium ZW FZZ woj. podkarpackiego
W dniu 19 sierpnia 2013 r. w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego Forum ZZ woj. Podkarpackiego odbyło się poszerzone posiedzenie Prezydium ZW FZZ.
W posiedzeniu Prezydium ZW uczestniczył Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego FZZ kol. Zygmunt Mierzejewski. W spotkaniu dyskutowano głównie nad sprawami związanymi z planowanymi na 11-14 września akcji protestacyjnej organizowanej przez trzy centrale związkowe – Forum ZZ, Solidarność i OPZZ.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 21 08 2013 przez: gelen
Zmiany w zarządzie PGNiG Termika
Andrzej Gajewski został nowym prezesem zarządu spółki PGNiG Termika. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wybrało również dwóch nowych członków zarządu.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 20 08 2013 przez: gelen
Nowe elektrownie już są przestarzałe
Poziom techniczny bloków węglowych, których budowa w Polsce już się rozpoczęła lub wkrótce ma się rozpocząć, oparty jest na założeniach z ubiegłego wieku tworzonych dla projektów w Niemczech - mówi Grzegorz Szastok, członek zarządu Foster Wheeler Energia Polska. Niemcy poszli już jednak dalej w stronę nowych rozwiązań.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 19 08 2013 przez: gelen
Powstanie krajowy systemu weryfikacji biomasy
Podczas spotkania poświęconego sytuacji rynkowej producentów biomasy, które odbyło się w środę 14 sierpnia w Urzędzie Regulacji Energetyki, URE zaproponowało stworzenie krajowego systemu weryfikacji biomasy.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 16 08 2013 przez: gelen
Wszystko o liberalizacji rynku energii
Zakończenie procesu liberalizacji rynku energii elektrycznej to jeden z priorytetów polityki regulacyjnej państwa. Dotychczasowe wyniki prowadzonych w tym zakresie prac oraz aktualne i przyszłe kierunki działań prezentuje specjalnie utworzona w tym celu, na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki, zakładka Liberalizacja Rynku Energii.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 16 08 2013 przez: gelen
Umowy: KW i Węglokoks stawiają na energetykę i metan
Kompania Węglowa i Węglokoks zawarły w środę (14 sierpnia) porozumienie w sprawie wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej oraz ciepła związanego z wykorzystaniem metanu.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 15 08 2013 przez: gelen
Zarządca Energomontażu-Południe chce likwidacji spółki
Zarządca Energomontażu-Południe (grupa PBG) podjął w środę decyzję o złożeniu wniosku o zmianę trybu postępowania upadłościowego spółki z postępowania układowego na obejmujące likwidację majątku. Zarządca podjął też decyzję o rozpoczęciu procedury zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 15 08 2013 przez: gelen
Wolą zapłacić za emisję gazów cieplarnianych
Zyski z energii elektrycznej generowanej w blokach opalanych węglem brunatnym są obecnie trzykrotnie wyższe od tych, które przynosi energia z węgla kamiennego. Przyczynił się do tego spadek cen uprawnień do emisji CO2, który powoduje, że operatorzy nie dążą do redukcji poziomu uwalnianych do atmosfery gazów cieplarnianych. Wolą zapłacić za emisję gazów cieplarnianych niż ją ograniczyć poprzez o wiele droższe inwestycje w nowe technologie.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 15 08 2013 przez: gelen
Energia i ciepło z odpadów
W najbliższych latach zużycie, a także koszt ciepła w Polsce mają wzrosnąć. Odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowania mogą być spalarnie odpadów, dzięki którym możliwe jest zamienianie energii w nich zawartej w energię cieplną i elektryczną. Polska ma rozbudowaną infrastrukturę, technologię oraz wystarczającą ilość surowca potrzebnego do takich inwestycji. – UE korzysta z energii z odpadów praktycznie od początku XX wieku. My, jeśli chodzi o ich spalarnie, wypadamy blado dlatego, że nowe przepisy weszły w życie niedawno i postulat zamieniania energii zawartej w odpadach w energię cieplną czy elektryczną ma szanse się zmaterializować dopiero teraz – mówi Tomasz Uciński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. – To, co znajduje się w odpadach, a powstało z ropy naftowej, trudno składować i deponować na składowiskach, to musi być zmienienie w energię. Jest dużo nowoczesnych spalarni w krajach UE.
Czytaj dalej
Napisany dnia: 15 08 2013 przez: gelen

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Nastepna strona >>

powrót, do góry